(067)234-04-45
ПубликацииНазад

Агропартс: які трактори купувати вітчизняні чи імпортні, за матеріалами порталу Латифундист частина 2

Те , що українські аграрії не економлячи підтримують закордонних виробників  підтверджує і статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України . У 2012 році наші фермери за кордоном купили 7122 одиниці техніки на суму 4,92 млрд грн (з них 942 одиниці на суму 361 600 000 грн - це техніка , яка була у вжитку) . У той же час в Україні придбали хоч і більше одиниць техніки - 7656 , але на значно меншу суму - 1,14 млрд грн. З початку 2013 року, наші селяни купили 1686 одиниць імпортної техніки на суму 1,03 млрд грн (з них 199 одиниць на 68,3 млн грн .б/у ) . Української ж придбали 1584 одиниці на суму 205 200 000 грн.
ВІТЧИЗНЯНИЙ ТРАКТОР борозни не зіпсуєш ?
Переважно « непатріотичний » вибір українських аграріїв самі вони пояснюють просто: вітчизняна техніка , не відповідає їх вимогам по якості. Справедливості заради треба сказати , що не вся . Найбільше претензій до тракторів і комбайнів .
«На превеликий жаль , в Україні немає на сьогоднішній день - ні зернового , ні бурякозбирального комбайнів. Бурякозбиральний раніше виготовлявся на заводі в Тернополі. Сьогодні завод переоснащено вже під Торговий центр . Багато років поспіль у нас говорять про створення зернового комбайна на базі Херсонського комбайнового та інших заводів , але так ніхто толком нічого і не виготовляє . Випускають в рік кілька показових і далеко не якісних » , - говорить перший заступник голови комітету ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Лабазюк .
Серед тих , хто працює виключно на вітчизняній техніці фермер з Харківської області Ігор Мірошниченко. Він обробляє всього 100 га землі , часто сам сідає за штурвал. Тому про українських тракторах і комбайнах знає не з чуток. Каже , що кульгає у нашої техніки все: в кабінах немає комфорту , техніка дає багато втрат . Вона частіше , ніж імпортна ламається , бо комплектуючі робляться з неякісного металу. До того ж українська техніка часто морально застаріла . Однак , вона в рази дешевше , тому доступна таким дрібним сільгоспвиробникам.
ТОВ «Земля і воля» обробляє не багатьом більше 30 тис. га землі . У технічному парку господарства 25 комбайнів кращих світових виробників - Клаас, Кейс, Джон Дір , 230 тракторів , 62 з яких марки John Deere. На питання про українську техніці Микола Ковчеженюк , директор з механізації відповідає теж запитанням: « А в Україні зараз є своя техніка? Та в нашому парку залишилися трактора ХТЗ і МТЗ , але старих випусків. Ми їх підтримуємо в робочому стані , вони у нас стоять на підстрахування. А нову українську техніку ми пробували - вона нікуди не годиться ».


«Я купив кілька років тому 3 комбайна « Славутич ». Вони практично у нас навпіл ламалися. Водночас маю одного , як раритет , 15 -річного CLAAS. Його як відремонтували , так він і працює. Не кажучи вже про нову імпортній техніці . Це якість і міцність » , - каже депутат- аграрій Михайло Апостол.
Дуже багато претензій у аграріїв до якості металу , з якого виготовляється наша техніка. Навіть якщо вона і відповідають всім вимогам , підходить за ціною і за функціональними параметрами , то через погане металу швидко виходить з ладу.
«У чому мінус вітчизняної техніки? Візьмемо, наприклад борони дискові. Є, звичайно , непогані варіанти . « БілоцерківМАЗ » непогану техніку випускає . За ціновою політикою вона нижча від імпортної , а за якістю робить ту ж роботу . Але , швидко зношуються диски через якість металу » , - говорить колишній директор ПВТФ « Агросвіт » , а нині народний депутат Ігор Бриченко .
 Агропартс передрукував даний матеріал з сайт
Latifundist.com

Опубликовано: 21.04.2014
ukraine