(067)234-04-45
ПубликацииНазад

Агропартс: який купити трактор імпортний чи вітчизняний, за матеріалами порталу Латифундист частина 4

Незважаючи на те , що вітчизняна техніка піддається шквалу критики з боку аграріїв , попит на неї є. Аграрії готові її купувати. Тим більше , коли є хоч якась підтримка від держави у вигляді лізингових програм . Сьогодні попит на послуги « Украгролізингу » перевищує можливості держави . У 2013 році сільгоспвиробники замовили 2110 одиниць техніки на суму 544 310 000 грн , з них 555 тракторів , 57 зернозбиральних комбайнів і 392 одиниці посівної та грунтообробної техніки. Профінансовано ж покупку техніки аграріями через лізинг тільки на 158 млн грн.
А брали сільгоспвиробники техніку таких підприємств як « Червона зірка» , « ХТЗ» , « БілоцерківМАЗ » , « Галещина машзавод » ТОО ВП « АгроСоюз »  та деяких інших.
 

Для того щоб якісна техніка не ставала непосильним покупкою для сільгоспвиробників і не ускладнює вартість їхньої продукції , необхідна допомога держави . Про це говорять всі аграрії. Поки що в Україні крім лізингових програм , які не можуть задовольнити весь попит на покупку техніки, інших форм допомоги селянам від держави немає. До того ж ставлення до самого лізингу серед аграріїв різне.
Перший заступник голови комітету ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Лабазюк каже: «Лізинг вигідний , тому що його простіше отримати , ніж банківський кредит . До того ж процентна ставка в районі 7 , а не 20 , як сьогодні в банках. І термін виплати не 2-3 роки , а 5-7 років. Очевидно , що це цікавіше ».
Однак інші вважають , що при лізингових покупках збільшується ціна самої техніки . І тому відмовляються від лізингу . Як вихід пропонують довгострокові кредити.
« Ніякі державні проекти не потрібні , - каже народний депутат - аграрій Михайло Апостол. - Проект має бути один , зробити так , як у всьому світі - зробили пільговий кредит . Потрібно дати можливість фермеру брати пільговий кредит  ».
Про те , що на сьогоднішньому етапі необхідно пільгове кредитування говорить і Сергій Лабазюк : «Поки в Україні немає виробництва відповідної техніки в достатній кількості , повинна бути програма здешевлення кредитів для закупівлі її за кордоном . Аграрій повинен отримати здешевлення кредиту шляхом погашення або часткової компенсації відсотків державою. Але варто, мабуть , прописати , яку техніку запускати на територію України , на яких умовах ».


При цьому парламентарій додає, що повинна бути і довгострокова програма . «Ми повинні все зробити , щоб в Україні почали випускати свою техніку. Ми бачимо зі світової практики , що сьогодні той самий Джон Дір , який починав свою діяльність з Америки , він уже і в Угорщині , і в Німеччині , і в Румунії , і в багатьох інших країнах поставив свої заводи по зборці тракторів . Чому його в Україні не мати ? Можливо , потрібно стимулювати , затягувати до себе інвесторів , того ж John Deere. У нас після радянських часів залишилося маса заводів , на яких , можливо , не складно провести реконструкцію , і запустити хоча б на першому етапі складання тієї чи іншої техніки . І ось там тоді проводити часткову компенсацію для покупки такої техніки. Або якісь довгострокові кредити давати саме виробникам , щоб вони могли кредитувати відстрочки по платежах за комбайн або за трактор » , - розмірковує Сергій Лабазюк .
А фермер Ігор Мірошниченко вважає , поліпшити свій технічний парк дрібні аграрії зможуть , якщо держава створить для цього сприятливі економічні умови.
 

« Сьогодні йдуть розмови про створення МТС для того , щоб полегшити становище з тракторами таких невеликих фермерських господарств , як у мене. Але мені , наприклад , дешевше робити все самому , - каже фермер. Чим більше посередників , тим більше витрати , і тим менше у мене прибуток . Якщо уряд хоче якось допомогти аграріям , потрібно прибрати величезну кількість посередників у тих же закупівлях зерна. А якщо мені заплатять за моє зерно нормальну ціну , я сам куплю трактор Джон Дір  або Клаас і буду обробляти землю. Це не проблема ».
Агропартс передрукував даний матеріал з сайт Latifundist.com

Опубликовано: 21.04.2014
ukraine