вул. Козацька, 122, м. Київ
(067)234-04-45
ПубликацииНазад

Агропартс: Клаас Лексіон комбайн зернозбиральний або Claas Lexion «combine harvester»

 

Збирання врожаю – надзвичайно відповідальний і клопіткий процес, який є завершальним етапом завзятої праці аграрія протягом сезону. Саме тому, у даній статті, ми вирішили в загальному розібратись : «Що ж собою представляє зернозбиральний комбайн?»

Для початку, давайте докладніше розглянемо, які схеми збирання взагалі  існують.

Культура та природні особливості кожного регіону впливають на технології посіву і збирання. Для структури українських грунтів найбільш поширеною є класична технологія прямого комбайнування з використанням комбайну. Суть даної операції полягає в тому, що за один прохід комбайна (combine), ми скошуємо хлібну масу, обмолочуємо, сепаруємо та проводимо очистку. Вищеописана схема називається прямим комбайнуванням. Крім того, для деяких культур, застосовується і, так зване, роздільне збирання. Під час роздільного збирання хлібна маса спочатку скошується та вкладається у валок. Після цього комбайн, з допомогою підбирача, підбирає валок та проводить обмолот хлібної маси. Роздільне комбайнування доцільне при наявності великої кількості бур’янів  та нерівномірному достиганні хлібної маси. Збирання у дві фази найчастіше застосовується при збиранні гречки, гороху.

Комбайн зернозбиральний або «combine harvester»  - це складний механізм, який дозволяє суттєво механізувати і удосконалити процес збирання врожаю, починаючи скошуванням хлібної маси, її обмолотом та, закінчуючи, безпосередньо сепарацією. Іншими словами, комбайн (combines) -  це високотехнологічний робот який виконує запрограмовані операції. Проте, для його вдалої роботи потрібен високоякісний комбайнер – оператор. Оскільки, погодні умови та стан поля можуть змінюватися протягом одного дня,  оператор комбайну повинен вміти провести необхідні налаштування машини, щоб рівень її продуктивності залишався сталим в незалежності від цих змін. Саме тому, усі сучасні виробники комбайнів при розробці нових моделей шукають найбільш оптимальні шляхи для оптимізації функції управління  комбайном. Крім того, протягом  останніх 15 років, головний тренд заводів-виробників полягає у підвищенні продуктивності  «combine harvester» та зменшення витрат пального комбайну . Стосовно продуктивності, більшість виробників  зробили акцент на інтенсифікації дії молотильно-сепарувальних органів комбайнів.

В молотарці  все досить просто. Найбільш доступним рішення підвищення її продуктивності є збільшення фізичних розмірів - ширини та діаметру молотильного барабану. Однак, вичерпавши дані ресурси (адже підвищувати ширину барабану до нескінченості неможливо, так само, як і його діаметр), конструктори акцентували свою діяльність на удосконаленні системи сепарування.

 

Корисна інформація:

Молотарки, діаметр барабану яких 600 мм, встановлені практично у всіх моделях комбайнів Johne Deere, New Holland.

Молотарки з більшими показниками діаметру (800 мм) притаманні комбайнам таких виробників, як Ростсільмаш і Дон-1500.

 

Тому, саме у системі сепарації були зроблені революційні винаходи останніх десятиліть. Безумовно, найбільш передовими в даному сенсі є виробники Клаас (Claas) з їх запатентованою системою APS та ROTO PLUS.

Комбайн Клаас (Combine Claas) з системою APS HYBRID являє собою симбіоз 2-х унікальних технологій . Даний виробник комбайнів зміг об’єднати два унікальних винаходи, які забезпечили революційні показники в продуктивності використання комбайна, як агрегата. Цілком логічно,  що  система APS  та ROTO PLUS  є запатентованим продуктом компанії.

Опубліковано: 17.05.2014
ukraine