(067)234-04-45
ПубликацииНазад

Агропартс: сівалки Петенгер (Poettinger ) просто Клаас або відгуки власників сівалок після посівної кампанії

Нове покоління Terrasem C6 випускається з 2008 року. Незважаючи на те , що сівалки фірми Pöttinger поки досить мало представлені на російських та українських полях , аграрії , які зупинили свій вибір на Террасем , позитивно відгукуються про цю модель . Головною перевагою купівлі сівалок аграрії вважають точний висів на нерівних полях і скорочення витрат на передпосівний обробіток , але при цьому відзначають чималу вартість машини.
Сергій Зарудко , генеральний директор агрофірми « Флагман» (Краснодарський край ; 3 тис. га ріллі , зернові , соняшник , кукурудза) : «До того як в 2011 році ми придбали Terrasem C6 , в нашому господарстві використовувалися американські посівні комплекси Conkord , які на Кубані в той час купили багато господарств . Проте робота на цьому комплексі була сполучена для нас з деякими труднощами. Справа в тому , що висіваючий робочий орган у посівного комплексу - лапи . А так як поля в нашому господарстві не дуже рівні , лапки висівного апарата не справлялися із закладенням насіння на потрібну глибину і сходи виходили нерівномірні . Тому , коли з'явилася можливість замінити техніку, ми не роздумували .

У Петенгер висіваючий робочий орган - попарно розташовані по всій ширині захоплення ( 6 м) диски. Завдяки цьому машина висіває точно і на потрібну глибину. Смуги виходять ідеальні , без просівів . Продуктивність сівалки - приблизно 80-90 га / добу. Наші сусіди в основному придбали посівні комплекси Amazone , приїжджали до нас , хвалилися врожайністю свого ріпаку. А потім порівняли з нашим , і тепер ведуть себе скромніше . Наше знайомство з Poettinger почалося з семікорпусного плуга (він вже третій рік працює в господарстві разом з трактором Claas Atles 946 ) . Завдяки якісній оранці  ми отримали великий урожай цукрових буряків , після чого вирішили випробувати і посівну техніку цієї фірми. Техніка Потенгер дуже дорога, тому Террасем ми брали в розстрочку. Якщо говорити про окупність сівалки , то з цим проблем не виникне : в принципі ми можемо на одному тільки ріпаку «відбити » всю вартість машини . За нашими підрахунками , при посіві ріпаків на 300 га необхідно затратити на матеріал і добриво близько 3 млн руб. Зібравши завдяки якісному висіву 600 т врожаю , ми визволимо близько 9 млн руб. На щастя , за два роки експлуатації у нас нічого не зламалося. А якщо виникають якісь питання по експлуатації , наші інженери і агроном дзвонять фахівцям служби техпідтримки , і ті все пояснюють . Або при бажанні можна звернутися безпосередньо до Австрії. І все ж , незважаючи на всі достоїнства техніки Poettinger , цієї компанії доведеться в Росії важко. Спершу вони боялися виходити на російський ринок , а коли вийшли , виявилося , що практично всі ніші зайняті. Так що тепер їм дуже важко завойовувати клієнтів і набирати обертів.

Юрій Фловскій , директор з виробництва « ТАК Агро» ( Україна , Київська обл. ; 11,5 тис. га , зернові соняшник , рапс)
У нас на полях трудяться дві сівалки Terrasem C6 , придбані в 2010 і 2011 роках. У сівалках фірми Пьотенгер нас привернуло якість посіву і хороше сервісне обслуговування. До цього ми використовували і вітчизняні , і зарубіжні моделі , але вони висували не так точно. А зараз успішно сіємо і зернові , і соняшник. На зернових продуктивність сівалки становить 80-90 га за 16 годин. Якщо ж сіяти ріпак , то можна за той же час і всі 120 га обробити . Відчутна перевага сівалок Terrasem полягає в тому , що вони не вимагають проведення додаткової культивації , що дозволяє скорочувати терміни висіву . Подібні на Poettinger моделі є і у фірм Vaderstad і Horsch , причому на їх посівних комплексах такі ж робочі органи. Однак ми зупинили свій вибір на Петенгер . У ході експлуатації у нас часом виникали незначні проблеми з електронікою , які , втім , оперативно вирішувалися за допомогою дзвінка в сервісну службу. Наприклад , одного разу ми не змогли запустити комп'ютер  , подзвонили дилерам і вони нам швидко пояснили , що потрібно зробити. А в технічному плані ніяких претензій немає, агрегатуємо з тракторами потужністю 300 к.с..

Леонід Ткачук , директор фермерського господарства « Березна » ( Україна , Київська обл. ; 4 тис. га , кукурудза , соя , пшениця)
Петенгер ми придбали в 2010 році. До цього в господарстві трудилася інша шестиметровая сівалка Грен Плейнс , яка і зараз діє , але більшу частину роботи все ж виконує Terrasem . На ній ми сіємо пшеницю , ячмінь , сою та ріпак .
Претензії до роботи сівалки у нас є, але вони невеликі : посіви сої не такі чудові , як хотілося б. А так , проблем з цією машиною не було : заміну деталей виробляємо тільки в плановому порядку з причини закінчення терміну їх експлуатації. Поломок в ході польових робіт , на щастя , не траплялося. Агрегатуємо з трактором  270 к.с моделі Клаас Атлес 946.

Стаття опублікована в журналі «Агротехніка і технології» № 1 (35) січень-лютий 2013

Проект Агропартс з радістю допоможе власникам сівалок «Потенгер»  запчастинами та витратними матеріалами до посівних комплексів та іншої техніки Клаас, Джон Дір, Лемкен, Квернеленд, Амацоне, Кун, Ламборгіні, Грегорі Бесон, Ківоне, Рабе.

Опубліковано: 27.04.2014
ukraine