(067)234-04-45
ПубликацииНазад

Агропартс: який трактор купувати вітчизняний чи закордонний, за матеріалами порталу Латифундист частина 1

Аграрії України кажуть , що від використовуваної сільгосптехніки залежить від 25 до 50 % успіху в бізнесі. Сьогодні питання техніки для селян актуальне, як ніколи . В Україні різко змінилися кліматичні умови, і терміни проведення польових робіт (особливо весняних ) скоротилися до мінімуму. Рахунок йде буквально на дні . У таких умовах провести передпосівну обробку грунту , посівну і збиральну кампанії без збоїв і втрат можна лише за наявності якісної та функціональної сільгосптехніки. Однак її вибір залежить найчастіше не від технічних вимог до агрегатів , а від гаманця покупця.
На питання , яку техніку сьогодні воліють українські аграрії , більшість відповідає : зарубіжну. Серед брендів , техніку яких купують або хотіли б купувати власники агробізнесу , лідирують John Deere , CLAAS , CASE , New Holland. Але от запустити імпортних красенів на свої поля можуть не всі . Фінансову можливість купити зарубіжну техніку мають ті господарства , у яких є хоча б 2-4 тис. га землі . Але й вони стартують , як правило , з беушних Клаас та Джон Дір.
ТОВ «Лозівський АГРОПРОМТЕХСЕРВІС » обробляє близько 4 тис. га землі в Харківській області. Його керівник Сергій Зеленський зізнається, що в його господарстві працюють в основному на техніці компанії John Deere , а також кількох компаній з Німеччини та Франції. Купують в «Лозівський АГРОПРОМТЕХСЕРВІС » не завжди нову техніку , при цьому вичавлюють з неї все, що можна вичавити .
«У кого багато грошей , той взяв 5 тракторів , і вони працюють один в одну , другий в інший , третій у третю зміну . А у мене працюю все цілодобово. Мені не вигідно , щоб техніка стояла. Вона повинна заробляти. Тому що , якщо вона буде стояти , у нас собівартість продукції буде ой- ой яка , і ми її ще зі збитком продамо . Тому техніку пускаємо в максимальну роботу , не шкодуємо. Якщо за кордоном трактору Джон Дір  за 10 років покладено виробити 5-7 тис. мотогодин , то у нас він за 2 роки відпрацював 5 тис. мотогодин. У нашому господарстві він працює 300 днів у році. 65 днів - профілактика. При цьому ми суворо дотримуємося технічні огляди . Надсилаємо людей на навчання . Механізатори у нас ведуть журнали , як у школі . При 300 мотогодинах повинні помінятися паливні фільтри , при 400 мотогодинах - повітряні , і так далі » , - говорить Сергій Зеленський.


З думкою про те , що закордонна , нехай навіть вживана техніка краще , ніж вітчизняна згоден і колишній директор ПВТФ «Агросвіт» , а нині народний депутат Ігор Бриченко .
Він каже : «Українські аграрії не здатні в більшості своїй закуповувати нову і б / у техніку за кордоном. Це можуть собі дозволити великі холдинги. Маленькі господарства , не в змозі нормально прокредитуватись . Але , якщо комбайну  який прийшов за кордону 3-4 роки , у нього напрацювання мотогодин - мінімум , різниці великої в цій техніці немає. Беззастережно довіряю Джон Дір. Прекрасна техніка. Комбайни Кейс теж працюють відмінно. Французькі Кун ми брали борони . Хто собі може дозволити імпортну техніку , він в плюсі. Хто не може дозволити , однозначно вітчизняна техніка - це як вихід від безгрошів'я ».
А от Сергій Лабазюк , який до обрання його депутатом Верховної Ради був генеральним директором Групи компаній Vitagro , не настільки категоричний. Його компанія обробляє 40 тис. га землі і працює як з українського , так і з імпортною технікою .
 

«Не можна категорично сказати , що ми користуємося тільки іноземної або тільки вітчизняними тракторами та комбайнами . Тут треба розмежувати . З легкої техніки - тракторів і навісних причіпних агрегатів - це може бути наша вітчизняна МТЗ. З важкою - зарубіжна . Якщо говорити про зернозбирального комбайна - це європеєць або американець John Deere , CLAAS  Lexion, CASE , New Holland. По важких тракторів , важким широкозахватних сівалок аналогічно ».

Агропартс передрукував даний матеріал з сайт Latifundist.com

Опубліковано: 21.04.2014
ukraine