вул. Козацька, 122, м. Київ
(067)234-04-45
ПубликацииНазад

Агропартс: каталог запчастин Амацоне або робот фермер BoniRob

Коли ви завтра опинитеся в черзі до каси супермаркету , задумайтеся на секунду про фермерів . Їм нині тяжко , а незабаром нелегко буде і вам : глобальне потепління і збільшення чисельності двоногих призведуть до зростання цін на продовольство , і в деяких регіонах це буде питання життя і смерті. При цьому від селян потрібно не тільки вичавити максимум з кожного клаптика землі , але і скоротити вплив на навколишнє середовище. Тому просто збільшенням потужності трактору та збільшенням ширини захвату плугу тут не відкрутися.Необхідно переосмислити сільськогосподарську практику від і до. Швидше за все , без роботів це завдання не вирішити .

Точність - ось ключ до успіху. Навіщо обробляти хімікатами все поле , якщо вони потрібні лише в конкретних місцях? Кожному паростку треба давати стільки , скільки йому потрібно . Але як ? Фермери Європи, США, України, Росії часом займають тисячі гектарів! Ось де на сцені має з'явитися робот .
Одні машини будуть відміряти добрива і воду , інші займуться бур'янами та шкідниками , третє примітять стиглий плід і зірвуть його . Все це відіб'ється і на вуглецевому сліді сільського господарства , і на якості грунту, і на витраті води. Поля стануть маленькими і геометрично правильними . Швидше за все , виведуть такі сорти фруктових дерев , які будуть більш -менш плоскими - щоб роботам було зручніше . Та й форма самих фруктів і овочів може змінитися.
Таке неможливо ? А ви уявіть собі, яким було сільське господарство століття тому. Подумайте про масштаби механізації роботи із зерновими , про доїльних апаратах. Багато чого з того , що ви бачите на прилавках , взагалі не торкалася рука людини. Ви, напевно , вважаєте , що по полях досі роз'їжджають трактори ? Насправді це «космічні кораблі» , які орієнтуються за допомогою GPS , « розмовляють » з плугами Суков і оприскувачами Амацоне , які до того ж «відповідають ». Наприклад , інструмент для прополки може сказати трактору , що той їде дуже швидко , або попросити його взяти лівіше. Корпорація Клаас Лексіон пропонує комбайн , який в потрібний момент самостійно підкликає трактор для вивантаження зерна. Німецька фірма  випустила прототипну ситему парних трактори : перший управляється вручну , а другий автоматично повторює дії першого і тим вдвічі знижується час, який фермер проводить у полі.

Трактор Lamborghini з плугом Kuhn


Зрозуміло , сельхозроботи прийдешнього будуть зовсім іншими. Нинішні трактори важкі: вони втоптують грунт , знижуючи його пористість і знищуючи корисні форми життя , зменшуючи тим самим врожаї. Ущільнення грунту до того ж підвищує чутливість до ерозії , спричиненої потоком дощової води.

До сільськогосподарських агрегатів майбутнього є три основні вимоги : вони повинні вміти орієнтуватися , розуміти що знаходиться перед ними , і допомагати фермеру .
Найлегша частина цього рівняння - перша . Порівняно недавно з'явилася технологія супутникової навігації RTK -GPS , яка дозволяє машині визначити своє місце розташування з точністю до двох сантиметрів. Арно Рукельсхаузен з Університету прикладних наук Оснабрюка (ФРН) розробляє її для модульного робофермера BoniRob . Цей чотириколісний апарат виявляє зелені рослини на тлі бурої грунту за допомогою спектральних камер. Він записує розташування кожного окремого паростка і періодично повертається , щоб перевірити , як у нього йдуть справи.

Каталог запчастин Amazone Boni Rob


Дослідник планує направити своє дітище на боротьбу з бур'янами . Він збирається оснастити «БоніРоб»  системою розпилення , схожою на ту , що працює в струменевих принтерах , і тоді листя непотрібних рослин отримуватимуть мікродози гербіциду . За розрахунками пана Рукельсхаузена , це скоротить використання хімікатів на 80 % і навіть з урахуванням вартості робота буде дешевше звичайної прополки . Додайте до цього очевидну вигоду для біорізноманіття : вони не загинуть ті рослини , які нічим не завинили .
Аналогічних вигод можна добитися і при використанні добрив. Польові випробування говорять про те , що датчики , що дозволяють визначити рівень азоту в тканинах рослини , дають можливість скоротити витрату добрив більш ніж на 80 %. Без зниження врожайності ! До того ж це означає більш чисті річки та інші водойми . Не кажучи вже про те , що виробництво добрив вносить величезний внесок у вуглецеві викиди.
Наступним кроком має стати розробка методів , які дозволять відрізнити бур'ян від культури. Наприклад , це можна робити за формою листа. Проекти такі є, але ведуться повільно. Салах Суккаріех з Австралійського центру польовий робототехніки скаржиться на брак фінансування. Ах , якби на автоматизацію сільського господарства виділялося стільки ж коштів , скільки отримують гірничодобувна галузь і військові. Проте фахівець обіцяє закінчити роботу років через три . Випробування апарату Danish HortiBot довели , що він здатний виявляти бур'яни і обробляти їх. Досліджуються та роботизовані системи іригації. Усі технології , по суті , вже є ; не вистачає грошей .

Трактором та плугом керує робот від Амацоне


У Японії це вже зрозуміли. Країна задовольняє потребу в продовольстві власними силами лише на 40 %, решта - імпорт. За цим показником вона знаходиться на останньому місці у світі. Але протягом найближчого десятиліття влада збирається довести частку місцевої продукції до 50 %. А оскільки населення стрімко старіє , допомогти зможуть лише роботи .
Нобору Ногуті з Університету Хоккайдо очолює п'ятирічний проект з бюджетом в $ 8 млн. Експерти хочуть автоматизувати всі - від розсади до збору врожаю. У центрі уваги три головні культури Японії : рис , пшениця і соєві боби. До 2014 року заплановані перші польові випробування. У 2017 -му машини повинні вийти на ринок. Г- н Ногуті побоюється , що роботи можуть поранити перехожих або налякати худобу. Німецька корпорація Bosch допомагає йому у вирішенні цієї проблеми розробкою лазерних та ультразвукових систем моніторингу перешкод , щоб у потрібний момент апарат вдарив по гальмах . Є також думка забезпечити їх відповідними бамперами .
Після Японії сельхозроботи , швидше за все , з'являться в Західній Європі і Північній Америці. Можливо , і в Китаї.

Тому цілком можливо що за 20-40 років звичайні розкидачі добрив, трактори та оприскувачі  будуть замінені на «думаючі машини» які самостіно без допомоги людини проводять необхідні операції.
Підготовлено за матеріалами NewScientist . Компьюлента . http://dnevniki.ykt.ru

Каталог запчастин Амозоне від сайту Агропартс

Опубліковано: 04.05.2014
ukraine